782 Muzeum strašidel - O muzeu | MYSTERIA PRAGENSIA
Prague Ghosts and legends Museum

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00

Vstupné základní:
Dospělí: 140 Kč
Studenti: 90 Kč
Děti a důchodci: 70 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 290 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč

Nezapomeňte navštívit také:

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy. Tajuplná podzemní ulička duchů, která je vybudována na úrovni dřívějších středověkých ulic, nabízí atmosféru půlnoční Prahy před dávnými lety. Osvobozená od hluku aut a záře neonů ve svých temných zákoutích skrývá ta nejslavnější pražská strašidla. Jsou bezhlavá, kostlivá, zamilovaná i exotická, zkrátka taková, jaká již po staletí přežívají mezi námi díky legendám a příběhům, předávaným z generace na generaci. A protože strašidla neznají nudu, zahrají si s vámi na schovávanou. Hravá je i vstupní část expozice, kde si můžete přečíst v obří knize pověstí tolik dávných příběhů, kolik vám bude libo, ale především se za pomoci interaktivních exponátů přenést přímo do světa pověstí. Věřte, že až se vrátíte do 21. století, uznáte, že naše heslo „K nám se strachem, od nás s úsměvem“ platí i pro vás.

O muzeu

Muzeum má dvě části: Podzemní uličku duchů a přízemní část věnovanou především pověstem

Podzemní ulička duchů

Ve sklepních prostorách, jejichž součástí je i sklep ze 12. století , je vybudována ulička s několika zákoutími, která evokují atmosféru půlnoční Prahy před mnoha staletími. V této uličce se pak setkáte s 25 nejznámějšími pražskými strašidly. Některá uvidíte přímo, ale mnoho jich je poschovávaných všude okolo Vás. Vykukují z oken, jsou za pootevřenými dveřmi, vrhají stín na stěnu a nebo letí kdesi u stropu. Abyste je našli, určitě využijte mapičku na vaší vstupence, která napoví kde a koho máte hledat. Bylo by škoda nevidět vše, než projdete branou Domu u poslední lucerny, který je prahem do jiných světů – do světa aut, neonů a shonu 21. století.

Přízemní interaktivní část

Není strašidel bez pověstí, tak jako není pověstí bez strašidel. Proto se určitě v přízemí seznamte alespoň s těmi nejznámějšími pověstmi, které vám v češtině a angličtině nabízí tajná knihovna Ducha Prahy – Genia Loci Pragensis. Pokud vás pověsti zaujmou nebo si je budete chtít přečíst v klidu doma, jsou k dostání v brožurce na pokladně, nebo tamtéž v knize Tajemství pražských půlnocí.
Vedle pověstí však přízemní část expozice nabízí také interaktivní exponáty, které potěší hravé návštěvníky všech věkových kategorií. Uvidíte rovněž kouzelné originální ilustrace, předměty náležející jednotlivým strašidlům, ale i postavy strašidel vystupující ze zdí. Pražské zdi jsou totiž doslova nabité pověstmi o lidech, kteří v nich žili a vracejí se tak zpět na tento svět. Nahlédněte pod pokličky vodnických hrnečků, poznejte sami sebe jako strašidlo v kouzelném zrcadle, či pohleďte na vizi bájné pohanské Kněžny Libuše. Na návštěvu u nás rozhodně nezapomenete.

FAQ - často kladené dotazy

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

05.12.2014 - Čerti na Vltavě
Netradiční plavba Vltavou plnou čertů s Mikulášem, který z lodi do lodi předává dárky. Rezervace přes červenou pečeť výše, bližší info ZDE
REZERVACE JIŽ NEJSOU MOŽNÉ !!! Od 17:40 však každých 20 minut vyplouvá loď bez rezervací (kapacita 30 osob) takže se nebojte přijít do fronty.

- číst celou zprávu -